Blog
Dlaczego warto zdecydować się na rekuperator Thessla?
Rekuperacja to rodzaj wentylacji mechanicznej, czyli wymuszonej. Proces polega na odprowadzaniu na zewnątrz zanieczyszczonego powietrza i dostarczaniu do wnętrza powietrza świeżego i oczyszczonego. Pozwala ona też na odzyskanie znacznej ilości ciepła. Urządzeniami stosowanymi do tego specjalnego rodzaju wentylacji są rekuperatory. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na te wykonywane przez renomowanych producentów, jak rekuperatory marki Thessla.
Rola rekuperacji w walce ze smogiem
W różnego rodzaju mediach, coraz częściej można usłyszeć lub wyczytać informacje o szkodliwym dla zdrowia działaniu smogu. Nie jest on zagrożeniem tylko na zewnątrz, ale też dostaje się do domów. Noszenie masek antysmogowych, czy nieotwieranie okien, to tylko doraźne rozwiązania. Warto zadbać o odpowiednie filtrowanie powietrza, które dostaje się do budynku. Zwykłe filtry antysmogowe działają przeważnie na niedużej przestrzeni. Dlatego warto poznać bliżej temat rekuperacji.
Jak zadbać o czyste powietrze w domu?
Powietrze, którym oddychamy w naszych domach, jest tak samo ważne jak to, na zewnątrz. Jednak wiele osób nie wie, jak zadbać o czystość powietrza w domu. Systemy wentylacyjne są jedną z najważniejszych części domu, ponieważ pomagają w utrzymaniu czystego powietrza i optymalnej wilgotności. Istnieją dwa rodzaje systemów wentylacyjnych - wymuszone i naturalne. Te pierwsze są bardziej popularne niż te naturalne, ale obie mają swoje wady i zalety.
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru rozdzielacza?
Wentylacja jest procesem usuwania zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń, z jednoczesnym dostarczeniem w to miejsce powietrza świeżego. Ze względu na zmieniające się warunki klimatyczne, coraz częściej system wentylacyjny stanowi podstawowe wyposażenie domów i mieszkań. Aby wentylacja zapewniała efektywną i szybką wymianę powietrza w pomieszczeniu, musi mieć sprawny system mechaniczny. Jednym z jego elementów jest rozdzielacz. Jak go odpowiednio dobrać?
System rekuperacji w biurze - inwestycja którą warto rozważyć
Nowoczesne budownictwo kładzie nacisk na zapewnienie stałego dopływu świeżego powietrza do budynków oraz skuteczne odprowadzanie zanieczyszczeń. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się system rekuperacji, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskaniem ciepła lub chłodu. Na czym dokładnie polega? Dlaczego warto inwestować w takie rozwiązanie? Czy sprawdzi się ono w biurze?
Jak dbać o czystość kanałów wentylacyjnych?
Montaż wentylacji to usługa, która stale zyskuje na popularności. Takie systemy są niezwykle przydatne zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w domach. Jednak aby wentylacja działała poprawnie i bezpiecznie, trzeba o nią odpowiednio dbać. Mowa tutaj zarówno o regularnym serwisowaniu i konserwacji, jak i dbaniu o czystość poszczególnych elementów. Na szczególną uwagę zasługują kanały wentylacyjne. Jak zadbać o ich czystość?
Wentylacja grawitacyjna a mechaniczna. Porównanie
Zapewnienie wymiany powietrza w domu czy innym budynku użytkowym jest niezbędne dla osiągniecia odpowiedniego komfortu osób, które przebywają w pomieszczeniach. To właśnie dzięki wentylacji można skutecznie usunąć zapachy, drobinki kurzu, parę wodną, a nawet chemikalia, które są emitowane przez sprzęty. Możemy wyróżnić wentylację grawitacyjną i mechaniczną. Czym się charakteryzuje każda z nich?
Rodzaje przewodów wentylacyjnych
Jedną z instalacji, które muszą się znaleźć w każdym budynku, jest wentylacja grawitacyjna albo mechaniczna. To właśnie dzięki niej w pomieszczeniach dochodzi do wymiany powietrza. Elementem, bez którego wentylacja nie mogłaby działać, są przewody wentylacyjne. Jakie są ich rodzaje i w jaki sposób dobrać odpowiedni do konkretnego rodzaju instalacji?
Jaką rolę w systemach wentylacji odgrywa skrzynka rozprężna?
Wentylacja to jedna z podstawowych instalacji w każdym budynku. To właśnie dzięki niej mieszkania i domy mają dostęp do świeżego powietrza, czyli do jednego z tych czynników, który jest najbardziej niezbędny do życia. Żeby taka rola mogła zostać spełniona, potrzebna jest specjalna konstrukcja całego systemu, w którym każdy z elementów wykonuje swoje zadanie.
Z jakich elementów składa się typowy zestaw do rekuperacji?
Koszt związane z ogrzewaniem budynku są często bardzo wysokie. Aby zminimalizować straty ciepła, warto pomyśleć o odpowiednim systemie wentylacyjnym. Czym jest rekuperator oraz z jakich elementów się składa? Sprawdźcie poniższy artykuł.